Konferencje - 4developers i get.net

konferencja Komentarze

Konferencje - 4developers i get.net

W ostatnim czasie odbyły się dwie konferencje dla programistów. Na jednej chciałem być, ale nie mogłem. Na drugiej byłem.

4developers

Pierwsza z nich to 4developers w Warszawie. Na tej konferencji nie mogłem być i po imprezie z takim rozmachem (i jak na XXI wiek przystało) spodziewałem się, że poruszane tematy będę mógł nadrobić później w internecie. Niestety tu wielki zawód. Organizatorzy postanowili (nie wiem czemu) nie nagrywać sesji. Gdybym nawet był na tej konferencji i zapłacił już za wejściówkę to ilość ścieżek była tak ogromna, że i tak bym wszystkich nie ogarnął. Tym bardziej chciałbym później obejrzeć te sesje, które ominąłbym na rzecz innych. Niestety.

Uważam, że brak nagrań i późniejszych emisji w obecnych czasach to duże niedopatrzenie organizatorów. Nawet gdyby sesje trwały dwa lub trzy dni. Nagrywanie sesji to obecnie standard.

Widziałem gdzieś na twitterze, że organizatorzy postanowili celowo upchać wszystko w jeden dzień, aby wszyscy mogli się zebrać w tak wielkim i zacnym gronie specjalistów. Skoro chodziło o spotkanie to można było zorganizować BigGeekBeer, a nie konferencję, w której najbardziej chodzi o to, aby Ci co przyjechali mogli wysłuchać tego co prelegenci mają do zaoferowania... ale... ja tam się nie znam.

Ogólnie szkoda, że takie podejście do tej imprezy zastosowali organizatorzy. Mam nadzieję, że wyciągną z tego wnioski na przyszłość. Zwłaszcza, że moją opinię podzielają też inni, z którymi rozmawiałem na ten temat.

get.net

Druga konferencja, która odbyła się zaledwie wczoraj w Łodzi to get.net. Było to pierwsze spotkanie i zdaje się, że nie ostatnie. :)

IMG_6476

Konferencja współorganizowana także dzięki grupie specjalistów IT & .net. Chwała im za taką inicjatywę.

Tomasz Kopacz - WebApi, OData, Windows 8, HTML(5)...

Pierwszy "wystrzelił" Tomek Kopacz, który niczym z karabinu maszynowego opowiadał o sposobie tworzenia aplikacji skalowalnych. Temat rzeka i przedstawienie go w godzinnej sesji jest niemożliwe, dlatego też fajnie, że zaraz po tej sesji były warsztaty w tym temacie. Na warsztatach nie byłem, wolałem kolejne sesje, a poza tym ilość miejsc i tak była mocno ograniczona.

Rafał Legiędź - Rzeczy, których nie widać, gdy CLR zarządza pamięcią

Rafał opowiadał jak clr radzi sobie z zarządzaniem pamięcią. Dla ludzi, którzy dopiero startują w świat programowania w framework.net to lekcja obowiązkowa. Dla tych co już trochę obyci ugruntowanie wiedzy i przypomnienie podstaw. Sesja odbywała się w trochę przymałej salce. Przyszło tyle ludzi, że ledwo się pomieścili. Dobrze przygotowany materiał. :)

Tomasz Woźnica - Javascript everywhere - programistyczna wieża Babel?

Szczerze mówiąc o JavaScript nasłuchałem się ostatnio dużo, więc nie wytrzymałem na tej sesji zbyt długo. Na dodatek Tomkowi nie za dobrze kleił się tekst co spowodowało odpływ ludzi z sali na słoneczko i ławeczki.

IMG_6472

Maciej Aniserowicz - Dependency Injection

Sesja Maćka to (dla mnie) ugruntowanie wiedzy o DI/IoC/IoCP :) Sesja polityczno-merytoryczna. Skąd taki wniosek? Obejrzyjcie prezentację to się sami przekonacie. A tak na serio to była dobra prezentacja z dużą ilością konkretów podana na świeżo. :)

Michał Śliwoń - SignalR

To była fajna sesja, zwłaszcza, że mam zamiar użyć SingalR w obecnym projekcie. Michał konkretnie pokazał co to jest SignalR, jak działa, jak się używa (a robi się to naprawdę prosto) i gdzie SignalR znajduje zastosowanie.

Jakub Gutkowski - Testowanie JS

Tej sesji się troszkę obawiałem, bo ostatnia, bo znów JS, bo Gutka to słucham prawie na każdym developerskim spotkaniu ;) I choć JSa nie męczę tak mocno jak On to ilość wiedzy zawartej podczas tej prezentacji była tak duża, że potrafi naprawdę otworzyć oczy szeroko jak daleko świat programistyczny zaszedł w tak, wydawało by się prozaicznej kwestii jak JavaScript.

Sesje super, organizacja także na wysokim poziomie, wspaniali ludzie. Jakież to zadowolenie mnie ogarnęło, kiedy to z samego rana zobaczyłem na tyłach sali, że stoi kamera. Pomyślałem, że kurcze, dopiero startują, pierwsza edycja konferencji w Łodzi i już widać światowy poziom. Będą sesje online.

Niestety jak się okazało zaraz po oficjalnym otwarciu kamera gdzieś znikła. Szkoda. :( Nie mniej, jeśli za rok będzie druga edycja to jak tylko czas pozwoli zapewne przybędę. A Ci co nie przybyli (a widziałem masę identyfikatorów nieodebranych) niech żałują :)

Komentarze