Start (znowu)

prywatnie Komentarze

Start

Blogować zacząłem już dawno temu i teraz nawet nie pamiętam dokładnie kiedy to było. Zdaje się, że za czasów developers.pl (teraz domena leży odłogiem i czeka na życzliwego co ją ponownie wykupi z rąk obecnego właściciela). Czy ktoś jeszcze pamięta tą stronkę? Dla mnie to były początki istnienia w sieci.

Później nastąpił okres, gdzie częściej lub rzadziej (niestety często rzadziej) powstawały kolejne notki z różnego zakresu tematycznego od programowania po web-design. Po pewnym czasie okazało się, że czasu coraz mniej, pojawiły się inne obowiązki, powiększyła się rodzina i... blog umarł.

Ostatnimi czasy doszedłem jednak do wniosku, że wiedza zdobyta podczas pracy z różnymi projektami może się komuś przydać i zainspirować do dialogu. Znajomi też pytali gdzie moja strona. Pomyślałem: czemu nie... Stąd moja blogowa reaktywacja. Nosiłem się z tym zamiarem już jakiś czas. Nie zdążyłem zmienić strony softio, ale tego bloga udało mi się jakoś postawić i ogarnąć. Idąc z doświadczeniem Maćka zainstalowałem WordPress'a, kilka pluginów i zaczynam :)

Wordpressowe doświadczenie

WordPress stoi na Webio. Zainstalowałem posługując się galerią aplikacji z Webio (podobnie jak Maciek). Kilka updatów oraz dodatkowe pluginy. Była to chyba moja trzecia instalacja tego oprogramowania w życiu, mimo wszystko poszło w miarę gładko.

Postanowiłem zrezygnować ze standardowych komentarzy na rzecz Disqus'a, który to moim zdaniem daje większą swobodę, posiada wbudowany anty-spammer oraz fajny wygląd.

Do formatowania kodu stary, ale jary SyntaxHighlighter dostępny także jako jedna z wtyczek wordpresa. Zaletą jest to, że kod w postach pozostaje w tagach pre tak czysty tak jak go wklejamy. Jakakolwiek migracja nie stanowi wtedy żadnego problemu. Po użyciu tego samego SyntaxHighlighter'a, nawet na innej platformie blogowej, nasz kod dalej będzie wyglądał ładnie.

Przykład kodu:

    public ActionResult Index()
    {
        return View();
    }

Czego można się spodziewać

Na pewno pojawią się wpisy dotyczące mojej pracy zawodowej i projektów, które przy tej okazji powstają. W końcu jest to blog w domenie softio. ;) Będą wpisy technologiczne o programowaniu i okolicach. Dodatkowo mam w zanadrzu kilka tematów dotyczących Micro.Net Framework ze szczyptą elektroniki. Będzie też troszkę prywatnie. Innymi słowy mieszanka, gdzie mam nadzieję każdy znajdzie coś dla siebie.

Podsumowując

Stay tuned! ;)

Komentarze